/ Dla klientów / Blog

BIAŁY CZY CZARNY PANEL KUCHENNY

Czarna kuchnia to całkiem nowy trend, który stanowi całkowite przeciwieństwo skandynawskiej bieli. W tym przypadku zamiast jasnych kolorów i czystej bieli, dominuje czerń, bordo, granat i zieleń. Z czym łączyć czerń, by uniknąć efektu ciężkości i przytłoczenia? Jak wybrać idealne dodatki? O czym należy pamiętać, decydując się na kuchnię z czarnymi meblami? Poniżej przedstawimy kilka inspiracji na panele kuchenne.

panel kuchenny czerwony mak, kwiaty rośliny czerwony kwiat polne kwiaty

Czarny mat – koniec ery połysku

Do tej pory najczęściej wybieranymi meblami kuchennymi były te z błyszczącym wykończeniem. Matowe fronty mają tę zaletę, że mniej widać na nich odciski palców i zabrudzenia. Czarny mat wprowadza element świeżości i elegancji, ale warto przełamać go błyszczącym detalem, takim jak panel kuchenny na szkle.

 1. PANEL KUCHENNY BORDOWE KWIATY

Ten panel kuchenny świetnie pasuje do obowiązujących trendów – czerń przełamana jest bordowym motywem roślinnym. Swoje zastosowanie znajdzie zarówno jako modny detal, jak i element ochronny, jeśli zostanie umieszczony za płytą grzewczą lub zlewem.

Kolorystyczne eksperymenty – postaw na wyrazisty kolor

Decydując się na czarną kuchnię nie trzeba ograniczać się do jednego, wiodącego koloru. Monochromatyczne kompozycje są eleganckie, ale wymagają większej przestrzeni, by uniknąć wrażenia przytłoczenia. W mniejszych kuchniach warto wprowadzić odważny, kolorowy detal – czy to panel na szkle, czy szklana deska do krojenia:

2. PANEL KUCHENNY STORCZYK FIOLET

3. PANEL KUCHENNY ZIELONY LISTEK

4. PANEL KUCHENNY CZERWONY MAK

5. PANEL KUCHENNY TURKUSOWE MOTYLE

Czarne meble kuchenne najkorzystniej prezentują się w towarzystwie paneli kuchennych z elementami soczystej czerwieni, wyrazistym fioletem i świeżą zielenią czy turkusem. Z powodzeniem znajdziecie również inne dodatki w tej kolorystyce – noże, deski na szkle, suszarkę do naczyń czy podkładki pod filiżanki.

Cegła – lotfowy akcent

Mając do dyspozycji dużą przestrzeń, można śmiało pokusić się o kuchnię w loftowym klimacie. Czerń w połączeniu z ceglą jest surowa, ale jednocześnie elegancka. Duża przestrzeń powoduje, że nie trzeba ograniczać się z doborem dodatków. Do kuchni w klimacie loftu proponujemy panele kuchenne z teksturą cegieł lub budynków z cegły:

6. SZKLANA DESKA DO KUCHNI TEKSTURA CEGŁA

7. PANEL KUCHENNY WŁOSKA ALEJKA

8. PANEL KUCHENNY RZYMSKI ZAUŁEK

Czarny marmur – tradycja i nowoczesność

Marmur, podobnie jak cegła, wydaje się ciężki i przytłaczający. Marmurowe schody najczęściej spotyka się w luksusowych willach i pałacach. Nic w tym dziwnego, obie stylizacje wymagają sporej ilości miejsca. Na szczęście, w koncepcji kuchni all-in-black, można ograniczyć się do marmurowych dodatków, takich jak panele kuchenne na szkle czy podłogowe kafle. Do takiej stylizacji pasują panele kuchenne utrzymane w czarno-białej tonacji:

9. PANEL KUCHENNY DMUCHAWIEC

10. PANEL KUCHENNY BIAŁE PIÓRO

11. PANEL KUCHENNY BIAŁE STORCZYKI

Czarna kuchnia to wyzwanie. Jest przeciwwagą dla lekkości kuchni skandynawskiej. Z założenia czarne wnętrza są bardziej masywne, ale można ten ciężar zniwelować odpowiednio dobranymi dodatkami. Nie bez powodu czarna kuchnia jest obecnie najpopularniejszym trendem wystroju wnętrz i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Jeśli lubicie zabawę z najnowszymi trendami to idealny moment, by stworzyć niepowtarzalną i modną kuchnię.

Czytaj także: