/ Dla klientów / Blog

Zegary na szkle do kuchni - wybierz swój

Przy remoncie kuchni zazwyczaj całą uwagę skupia się na dobrze wykonanym projekcie, wyborze mebli oraz sprzętu AGD. Z jednej strony warto sobie wcześniej przemyśleć zarówno odpowiednie zagospodarowanie pomieszczenia, jak i kolorystykę, z drugiej – wszystko zmienia się w trakcie prac remontowych, dlatego ostatnim elementem wystroju, o którym myślimy w trakcie remontu kuchni to akcesoria i dodatki. Niestety, często okazuje się, że źle dobrane dodatki i akcesoria psują zamierzony efekt wow.

Na szczęście istnieją uniwersalne dodatki, które sprawdzą się w każdej kuchni, a co więcej, są na tyle funkcjonalne, że nigdy nie pożałujecie tego zakupu. Mowa tutaj o zegarach na szkle, które oprócz funkcji dekoracyjnej, spełniają również funkcję użytkową.
Dlaczego w każdej kuchni niezbędny jest zegar? Zastanówcie się, ile razy sięgacie po telefon sprawdzając czas gotowania zupy lub makaronu? Ile razy zdarzyło Wam się pobrudzić ekran telefonu w trakcie przygotowywania ciasta na pizzę? O ile w trakcie samego pieczenia można ustawić automatyczny alarm w piekarniku, o ile szklany zegar ścienny jest niezbędny podczas gotowania.

	 zegar kwadratowy logo tulup niebieski zegar na szkle

Zegary na szkle posiadają wiele niekwestionowanych zalet, dzięki którym będą dobrze służyć przez lata. Oprócz walorów estetycznych są trwałe, dzięki czemu nie zaszkodzi im gorąca para towarzysząca gotującym się potrawom, jak i przypadkowe uderzenie w tarczę. Na każdej tarczy znajduje się wyraźny cyferblat, dzięki czemu nawet seniorzy nie będą mieli kłopotów z odczytaniem godziny. Bogaty wybór aranżacji szklanych zegarów powoduje, że znajdą zastosowanie w pomieszczeniach nowoczesnych, minimalistycznych, industrialnych i delikatnych, kobiecych. Zegary na szkle są dekoracją samą w sobie, ale mogą być też wkomponowane w kompozycję obrazów ściennych.

Motywy owoców, warzyw, przypraw i filiżanek z kawą świetnie sprawdzą się w tradycyjnej kuchni. Dla minimalistów polecamy tarcze zegarów na szkle w tonacji kolorystycznej czerni i bieli. Motywy surowego drewna i podróżnicze będą pięknym dopełnieniem kuchni w rustykalnym klimacie. Kwiatowe motywy polecamy wnętrzom delikatnym, z przewagą czerni lub bieli. Jeśli lubicie wyrazisty detal, wybierzcie ciemny zegar na szkle (mimo ciemnej kolorystyki cyferblat nie stracił na czytelności). Badania rynku wykazały, że na Śląsku największą popularnością cieszą się okrągłe zegary na szkle, choć w naszej ofercie znajdziecie również prostokątne.

Dodatki i akcesoria kuchenne to istotna, choć często pomijana część wystroju pomieszczenia. Nie warto decydować się na zakup, którego nie będziecie pewni. Warto za to wygospodarować odrobinę czasu w trakcie remontu kuchni i wybrać akcesoria, które nie tylko dopełnią całości kompozycji, ale będą zarówno ładne jak i funkcjonalne.

Czytaj także: