/ Dla klientów / Blog

Zegary ścienne – szklane czy tradycyjne?

Dekoracje ścienne to podstawa nie tylko w nowoczesnym domu. Puste, niczym nieozdobione ściany wywołują skojarzenia z nieprzyjaznym, surowym miejscem. Chociaż najczęściej jako dekoracje ścian wybierane są obrazy, lustra czy tapety, warto obejrzeć zegary ścienne, które znacznie poprawią Waszą jakość codziennego życia.

zegar na ścianę szklany

Tradycyjne zegary ścienne najczęściej zdobiły ściany w kuchni. Stoją za tym sensowne argumenty – w dobie gazowych piekarników nie było innego wyjścia jak pilnowanie czasu. O wiele łatwiej było kontrolować czas pieczenia, czy gotowania, mając pod ręką zegar. Tym sposobem zegary opanowały nasze kuchnie, można było je spotkać w niemal każdym domu.

Drugim, ulubionym miejscem w domu na zegary ścienne był salon. To właśnie tam wisiały słynne zegary z kukułką, które uwielbiały dzieci. Niektórzy z Was pamiętają piękne, rzeźbione zegary u dziadków, prawda?

Wydawać by się mogło, że zegary ścienne wraz z rozwojem technologicznym wyjdą z mody. Łatwiej jest mieć pod ręką smartwatcha czy telefon komórkowy, to prawda. Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich fanów zegarów – przetrwały technologiczne rewolucje i mają się dobrze.

Zegary ścienne to dekoracje, które będą z nami na lata, dlatego przy wyborze zegara na ścianę trzeba wziąć pod uwagę najistotniejsze czynniki, takie jak trwałość i dobry mechanizm. Tradycyjne zegary o ile były estetycznie zaprojektowane i stanowiły świetne uzupełnienie wystroju wnętrza, często się psuły bądź niszczyły. Kto nie miał szczęścia i nie posiadał pięknego, starego zegara, ten był zmuszony co jakiś czasy wymieniać zegary ścienne na nowe.

Nowoczesne zegary ścienne są proste, ale jednocześnie bardzo trwałe. W procesie ich powstawania używane jest szkło hartowane, o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Szkło hartowane o grubości 4 mm to jedno z najtrwalszych, dostępnych na rynku materiałów. W przeciwieństwie do zegarów tradycyjnych, zegary na szkle można prosto i łatwo utrzymać w czystości. Ich waga powoduje, że montaż jest szybki i łatwy – są lekkie i niewymagające.

Jeśli zastanawiacie się, czy nowoczesne zegary ścienne będą wizualnie dopasowane do Waszej kuchni lub salonu, nie musicie się długo namyślać – różnorodność wzorów i kształtów

zegarów na ścianę w naszej ofercie powoduje, że każdy z Was znajdzie odpowiedni motyw dla siebie. Istnieje również opcja wydruku na szkle z własnej grafiki. Taki prezent ucieszy Waszych bliskich, będzie oryginalną pamiątką.

Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji:

1. Zegar na szkle okrągły

2. Zegar na szkle kwadratowy

3. Zegar na szkle prostokątny

 


Wpisy o podobnej tematyce:

Jak wybrać zegary do kuchni? - Praktyczne porady

Nowoczesne zegary ścienne

Czytaj także: