/ Dla klientów / Blog

Wiosna w aranżacji wnętrz

Wiosna to pora roku, której nie sposób nie lubić. Wraz z przypływem sił witalnych stawiamy sobie nowe cele i wyzwania. Wszystko wydaje nam się prostsze i bardziej realne. Nie przerażają nas nawet porządki, przypisane do tej pory roku. Zwłaszcza, że często stają się pretekstem do odmienienia wnętrza. Już kilka energetycznych detali w mieszkaniu jest w stanie wprowadzić nas w lepsze samopoczucie.

fototapeta natura wiosna


Więcej słońca i ciepła

Miesiące zimowe nie bez powodu kojarzą się z monotonią i długimi wieczorami. Krótszy dzień to także konieczność stosowania sztucznego oświetlenia, bardziej męczącego niż to naturalne. Wiosnę można powitać szerzej rozchylonymi zasłonami, które wprowadzą do mieszkania upragnione promienie słoneczne. Dzięki nim dostrzeżemy, który kąt pokoju poddać drobnej metamorfozie. Jeśli damy się ponieść optymizmowi i kreatywności, stworzymy doskonały klimat do wypoczynku dla wszystkich domowników. Odświeżenie wystroju wnętrz np. fototapetą nie musi wiele kosztować. Zwolennicy bardziej spektakularnych zmian mogą pomalować ściany nadając im ciepłą, przyjemną barwę.


Wzornictwo wiosenne

Jeśli wolimy krótszą drogę do przemiany wnętrz, postawmy na nowe dodatki i akcesoria w żywych barwach. Wiosenne motywy można przemycić stosując słoneczne żółcie, wyrafinowane zielenie czy subtelne pastele. Jeśli nie przesadzimy z intensywnością barw, doskonale sprawdzą się również w pozostałych porach roku. Można je wtedy ubogacić odcieniami pomarańczy, czerwieni czy czekolady. Wiosna kocha naturę, jej różnorodność i intensywność. Jako motywy przewodnie dobrze sprawdzą się liście, kwiaty, zioła lub kompozycje, inspirowane wiosennym ogrodem. Mogą wylądować na poduszkach w postaci nowych poszewek, zasłonach czy obrusach albo na ścianach, jako samoprzylepna tapeta.


Czas na kwiaty
Jedną z piękniejszych dekoracji stanowią kwiaty w wazonie. To ulubiony dodatek romantyczek oraz osób o delikatnej duszy. Z powodzeniem mogą po niego sięgnąć również inni miłośnicy pięknych przestrzeni. Każdy wiosenny miesiąc to królestwo innych kwiatów, od marcowych tulipanów po kwietniowe żonkile oraz majowe konwalie i bzy. Właściciele balkonów i ogrodów stawiają również na kwiaty doniczkowe oraz efektowne klomby. Jeśli nie mamy możliwość pielęgnowania żywych kwiatów, zaprośmy motywy kwiatowe na nasze ściany. Kupując fototapetę, plakat, naklejkę lub szklany obraz, szybko uzyskamy równie piękny efekt.

Efektownie odmienione wnętrze sprzyja wypoczynkowi. Może być także substytutem wiosny w sytuacji, kiedy pogoda za oknem niekoniecznie wskazuje to, co kalendarz.

 


Wpisy o podobnej tematyce:

5 pomysłów na wiosenny wystrój salonu

Jesienne dekoracje ścienne - czas rozpocząć nowy sezon

Relaksacyjne wzory na szklanych deskach do krojenia

Czytaj także: