/ Dla klientów / Blog

Pięć pomysłów na wiosenny wystrój salonu

Wiosna to pora roku, która jest wyczekiwana bardziej niż pierwszy śnieg. Trudno się dziwić, po braku prawdziwej zimy, pokładamy nadzieję w świeżej energii, która pobudzi nas do kreatywnego działania. Wiosenną energię warto wprowadzić także do wnętrz.

Pięć pomysłów na wiosenny wystrój salonu

Sekret tkwi w kolorach

Nie od dziś wiadomo, że kolory, jakimi się otaczamy na co dzień, mają znaczenie. Domeną wiosny jest zieleń, natura budzi się do życia, kwitną piękne, zielone liście, soczyście zielona trawa. Zielona barwa wprowadzi do wnętrz powiew świeżości i spokój. Zieleń to kolor natury, która wycisza i uspokaja, pozwala zebrać myśli. Intensywna zieleń pobudza do działania i dodaje energii. Wiosenne aranżacje wnętrz wykorzystują całą paletę odcieni zielonego – od pastelowej po butelkową.

Postaw na kwiaty

Kwitnące pąki kwiatów to coś, co budzi skojarzenia z ciepłą, słoneczną łąką, bezchmurnym niebem i beztroską. W sezonie wiosna/lato 2020 nie zabraknie ich we wiosennych i letnich dekoracjach wnętrz. Szczególnie pożądane będą fototapety z motywem kwiatów. Ta wiosna należy do pięknych, delikatnych i kobiecych kompozycji, ale również do odważnych, którzy nie boją się wyraźnych kolorów i lubią eksperymentować z wyglądem.

Poniżej przedstawiamy pięć pomysłów na wiosenny wystrój salonu:

1.Fototapeta Wiosenna Łąka 
Jeśli można sobie jakoś wyobrazić wiosenną łąkę, byłaby właśnie taka – delikatna, skąpana w promieniach słońca, z kroplami rosy po porannym przymrozku. Takie łąki można spotkać podczas górskich spacerów na leśnych szlakach. Nasza usuwalna fototapeta Łąka znajdzie swoje miejsce w niejednym salonie wielbiciela górskich wycieczek.

2. Fototapeta Polne Kwiaty
Czerwiec należy do maków i chabrów. Te piękne polne kwiaty są kruche i delikatne, łatwo można je zniszczyć. Dużo panien młodych wybiera je na bukiety ślubne, ze względu na ich niepowtarzalny urok. Samoprzylepna fototapeta Maki i chabry zatrzyma piękno polnych kwiatów we wnętrzu na długi czas.

3. Fototapeta Pola Lawendy
Moda na lawendowe zdobienia i dodatki przywędrowała do nas z francuskiej Prowansji. Lawenda jest cenionym kwiatem, ze względu na swoje właściwości antystresowe, jeśli umieścisz ją w szafie, twoje ubrania będą bezpieczne od moli. Lawendę chętnie używa się także do długich, relaksujących kąpieli. Samoprzylepna tapeta Lawenda to świetny pomysł na wiosenną dekorację nowoczesnej kuchni.

4. Fototapeta Leśny Zakątek
Nie ma nic lepszego niż spacer do lasu w wiosenny, słoneczny dzień. Taki spacer to ulga dla zmęczonych oczu i uszu, a także ucieczka od codziennego hałasu. Leśne przechadzki działają terapeutycznie, uspokajająco, dodają energii i regenerują nadwyrężoną psychikę. Usuwalna tapeta Świerki to pomysł na prezent dla tych, którzy nie mogą wybrać się na spacer leśnym szlakiem.

5. Fototapeta Poranny Wschód Słońca
Najpiękniejsze wschody słońca to te, które mają miejsce wiosną i latem. Niebo nabiera odcieni czerwieni, noc ustępuje miejsca dniowi. Okazałe wschody słońca to coś, co warto zapamiętać, dlatego z naszą samoprzylepną tapetą Poranna Mgła, wschody słońca zostaną z Wami na dłużej. Tę inspirację można śmiało wykorzystać jako ozdobę sypialni. Wstawanie stanie się o wiele przyjemniejsze.

Czas na wiosenny wystrój wnętrz właśnie się rozpoczyna. Więcej inspiracji znajdziecie tutaj.

Czytaj także: