/ Dla klientów / Blog

Dekoracje ścienne dla dzieci z motywem zwierzęcym

Jak szybko i bez wysiłku zmienić coś w pokoju dziecka? Pomocne będą dekoracje ścienne z motywem zwierzęcym. Ozdoby ścienne przedstawiające zwierzęta nie tylko zmienią pokój Twojego dziecka w inspirowaną naturą magiczną krainę, ale również rozbudzą jego naturalną ciekawość świata.

Dekoracje ścienne dla dzieci z motywem zwierzęcym

Miejska dżungla - nowy wymiar dekoracji

Popularny styl boho już od lat króluje w aranżacji wnętrz. Czy to w sypialni, czy w salonie. W tym sezonie jedną z najpopularniejszych odmian tego trendu jest miejska dżungla, która nawołuje do powrotu do natury i wewnętrznej równowagi. Nieodzownym elementem botanicznych kompozycji są rośliny i zwierzęta. W stylizacjach na miejską dżunglę oprócz żywych roślin o szerokich, zielonych liściach znajdziesz dekoracje ścienne z motywami roślinnymi oraz zwierzęcymi. Wszechobecne rośliny i zwierzęta to swoisty powrót do natury, do równowagi i do życia zgodnego z rytmem dnia.

Nowoczesne dekoracje ścienne

W pokoju dziecięcym ciężko o dekoracje, które będą trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne czy brud. Dlatego najlepszym pomysłem będą obrazy, które można zawiesić poza zasięgiem małych rączek. Do najczęściej wybieranych dekoracji na ścianę należą obrazy szklane i obrazy na płótnie. Te pierwsze zapewniają niezwykle realistyczną grafikę w najwyższej jakości oraz pewność, że nawet w razie uszkodzenia dziecko nie pokaleczy się odłamkami szkła. Obrazy na płótnie z kolei są zbliżone do tych tradycyjnych, jednak nie wymagają użycia ram.

Jakie motywy zwierzęce wybrać dla dziecka?

Jeśli zależy Ci na realistycznym wyglądzie, możesz zdecydować się na obraz szklany lub obraz na płótnie z motywem lisa, kota, sowy czy papugi. Szukasz czegoś słodkiego i pastelowego dla dziewczynki? Wybierz ponadczasowe flamigi! Twoja pociecha lubi wyzwania i wszędzie jej pełno? Z pewnością pokocha motyw tygrysa czy geparda. Motywy zwierzęce świetnie sprawdzą się w otoczeniu białych mebli i dodatków, jako element przełamujący surowość bieli i nadający wnętrzu nietuzinkowego charakteru.

Obrazy szklane czy obrazy na płótnie?

Obrazy szklane są warte rozważenia, jeżeli wnętrze utrzymane jest w eleganckim stylu. Choć montaż obrazu na szkle jest dość wymagający, efekty są tego warte. Obraz na płótnie będzie dobrym pomysłem w aranżacjach wnętrz w mniej wymagającym stylu np boho czy młodzieżowym. Obrazy na płótnie są bardzo łatwe i proste w montażu, nie wymagają bowiem oprawienia w ramy.
W naszej ofercie znajdziecie obrazy ścienne z wzorami zwierząt, które być może zainspirują Was do wiosennej zmiany wnętrza.

 


Wpisy o podobnej tematyce:

Obrazy szklane vs. obrazy na płótnie

Panele do kuchni z motywem rybek akwariowych

Pokój dziecięcy - dekoracje akrylowe na ścianę

Szklane dekoracje dla miłośników kosmosu i s-f

Czytaj także: