/ Dla klientów / Blog

Zalety szklanych desek do krojenia

 Szklane deski do krojenia to świetny, nowoczesny pomysł na dekoracje i użyteczność kuchni. Na krótkiej przestrzeni czasu zyskał na popularności. Jest conajmniej kilka głównych powodów, dla których warto przemyśleć kupno tejże szklanej kuchennej dekoracji. To właśnie dzięki nim szklane deski do krojenia stały się aż tak popularne na całym świecie.
Pierwszym, oraz najbardziej oczywistym plusem jest wyższy stopień higieny podczas krojenia i przygotowywania posiłków, zachowany dzięki szklanemu materiałowi.

deska na szkle natura drzewa dżungla zielona zieleń tropikalny las

Szkło w ogóle nie posiada porowatej powierzchni, stąd też kiedy myjesz je np. płynem do mycia naczyń, nie musisz martwić się pozostawaniem jakichkolwiek bakterii. Z tego powodu używanie szklanej deski do krojenia zarówno do krojenia surowego mięsa (jak i warzyw) nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia. Pamiętajmy jedynie o odpowiednim czyszczeniu.
Rzeczą, która często przydarza się konkurencyjnym deskom z plastiku oraz drewna, jest to, że łatwo ulegają zniszczeniu lub uszkodzeniu, podczas krojenia czy też przez przemijający czas. W przypadku desek do krojenia wykonanych ze szkła nie ma tego problemu, gdyż posiadają hartowaną powierzchnię, ktra nie jest podatna na zarysowania.
Pewnie zastanawiasz się, czy szklana deska do krojenia jest odpowiednio mocna i wytrzymała. Szkło poddawane jest szokowi termicznemu, więc nie zepsuje się przy używaniu ciepłej/zimnej wody.
Hartowane szkło jest również mniej podatne na wszelkiego rodzaju pęknięcia jeśli doświadczy upadku. Oczywiście nie ma na to stuprocentowej gwarancji.
Bardzo łatwe jest też przechowywanie deski do krojenia ze szkła dzięki jej budowie – zdecydowanie lżejsza od drewnianej, cienka i elegancka płyta szklana zawsze znajdzie dla siebie miejsce.
Szklane deski do krojenia bywają tak piękne, że zostają zastosowane np w salonie jako element dekoracji.
Dzięki szerokiemu wachlarzowi wzorów w naszej galerii, możemy dopasować szklaną deskę do wnętrza dekorowanej kuchni, by zachować styl i szyk.

Podsumowując zalety:
1. Wysoka higiena
2. Łatwe w czyszczeniu (nadają się także do zmywarek)
3. Lekkie i cienkie
4. Niedrogie
5. Posiadają piękne wzory
6. Bardzo wytrzymałe (nie znoszą się tak łatwo jak plastic czy drewno)

Ten jeden element, który całkowicie odmieni naszą kuchnię dostępny jest w wielu kategoriach.
Zobacz je wszystkie  > TUTAJ <

 

Czytaj także: