/ Dla klientów / Blog

Wzorzyste panele kuchenne – trendy 2020

Chociaż z pozoru najnowsze trendy wracają do stonowanych, spokojnych tonacji, detalem, który przełamie neutralne i ciemne barwy, będą odważne wzory. Szczególnie dobrze wyglądają w tym sezonie wzorzyste panele kuchenne.

szklane panele kuchenne, panele kuchenne, panele kuchenne szklane, panele kuchenne na ścianę, trendy 2020
Do tej pory jaskrawe, wyraźne wzory przemycano do wystroju wnętrz jako dodatki – poduszki, narzuty, podkładki pod kubki, osłonki na doniczki. W tym sezonie wzorzyste kompozycje wreszcie zostały zauważone i docenione. Nie bójmy się łączyć wyrazistych detali z jednolitą kolorystycznie całością. To właśnie dzięki nim wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru. Dlaczego nietuzinkowe, geometryczne połączenia najlepiej przyjęły się w kuchni?

Kuchnia to szczególne miejsce w domu. Spędzamy w niej większą część dnia, przygotowując posiłki, pijąc parującą kawę i rozmawiając z najbliższymi. Obecny trend na połączenie kuchni z salonem sprawił, że kuchnia stała się najważniejszym miejscem w każdym domu. To oznacza, że powinna wyróżniać się oryginalnym wystrojem, a jednocześnie współgrać z całą kompozycją pokoju gościnnego czy jadalni.

Minimalistyczny styl skandynawski nie wprowadza kolorowych zdobień, jedynie klasyczne połączenie białych mebli z drewnianymi blatami i dodatkami. Styl loftowy, w którym dominuje połączenie drewna i metalu, pozwala na metalowe akcenty, utrzymane w ciemnej kolorystyce. Wzory są kompromisem pomiędzy surowym, ciężkim stylem wystroju wnętrz, a optyczną lekkością. To one w tym sezonie narzucają stylistykę wnętrza. Mamy dla Was kilka inspiracji, które pozwolą Wam przekonać się do eksperymentów w wystroju Waszych kuchni:

1. Różane Pąki

Szklany panel kuchenny Pastelowe Pąki Róż – róże to jeden z najpiękniejszych motywów, jakie stworzyła sama natura. Delikatne i kobiece, wprowadzą odrobinę pastelowej świeżości do wnętrza, optycznie je rozjaśniając. Ostry, kontrastowy róż przełamie monotonną biel w kuchni utrzymanej w stylu skandynawskim, wprowadzając żywy kolor.

2. Złote lata dwudzieste

Szklany panel kuchenny Złota Abstrakcja – jako że już za rok wkroczymy w nowe dwudziestolecie, już dziś warto wrócić pamięcią do przyjęć à la Wielki Gatsby. Czy nowe dwudziestolecie będzie miało tyle samo klasy i stylu? Z pewnością można wrócić do znanej i uwielbianej klasyki, aby wprowadzić odrobinę luksusu.

3. Czarno-białe wariacje

Szklany panel kuchenny Czarno-białe Liście to najmodniejsze połączenie sezonu – kontrastowe kolory. Będzie się świetnie prezentować zarówno w jasnych, jak i ciemnych wnętrzach. Styl yin-yang to kolejny, głośny trend stylizacji wnętrz w 2020 roku, zarówno w całościowych dekoracjach, jak i dodatkach.

Czytaj także: