/ Dla klientów / Blog

Najlepsze pomysły na kuchenne dekoracje z okazji Halloween

Halloween dotychczas uznawane było za święto typowo amerykańskie – to właśnie tam narodziła się idea oswajania strachów, koszmarów i czarownic za pomocą śmiechu i słodyczy. W ten wyjątkowy dzień w roku można zmierzyć się ze swoimi lękami i przebrać za czarownicę, wampira i zombie, jednocześnie świetnie się bawiąc w towarzystwie znajomych. Oczywiście Halloween to nie tylko przebrania i słodycze, ale przede wszystkim – dekoracje wnętrz.

Jakie kolory obowiązują ostatniego dnia października? Przede wszystkim te ciemne i mroczne, z elementami burgundowej czerwieni, butelkowej zieleni i fioletów. W tej roli świetnie sprawdzą się również motywy kolorystyczne związane bezpośrednio z jesienią – pomarańcze, żółcie i soczyste czerwienie, przygaszone brązy i popielate szarości. Wbrew pozorom, nie wszystkie dekoracje muszą być kompletnie ciemne, wręcz przeciwnie, można pokusić się o wykorzystanie czarno-białych wzorów. Nie trzeba także zmieniać całego wystroju, warto jednak zadbać o akcesoria czy dodatki, a do takich należą deski na szkle.

obrazy na szkle mroczna dama, kobieta jesień czerwień

Kuchenne deski na szkle to rzecz praktyczna i tematyczna – warto mieć w domowym zapasie więcej niż jedną sztukę. Jak wybrać najlepszą dla siebie? Z pomocą przychodzą Wam pory roku, miesiące, szczególne dni w ciągu roku i święta.

1. Taniec ze Śmiercią

Szklana deska do krojenia Kwiaty i Ptaki swoją stylistyką nawiązuje do barokowych, mrocznych kompozycji, a te z kolei do ulubionego motywu epoki – Tańca Śmierci. To dobra okazja do przypomnienia sobie, że ze śmiercią zatańczą wszyscy – kwiaty, ptaki, roślinność, ludzie.

2. Ciemna Strona Natury

Szklana deska do krojenia Nasiona Dmuchawca to spojrzenie w negatywie. Odwrócenie kolorów tworzy mroczny, intrygujący efekt – pokazuje, że zarówno rośliny, jak i ludzie mają swoją ukrytą stronę, która na co dzień jest głęboko schowana. Dla niektórych to wewnętrzne piękno, dla innych zaś – przerażająca odsłona.

3. Niekończący się Labirynt

Szklana deska do krojenia Betonowy Tunel, z pozoru nie wyróżnia się niczym szczególnym. Po dłuższym wpatrywaniu się w nią można ulec złudzeniu, że przedstawiony na niej tunel nigdy się nie kończy. Halloween to dobry czas na uświadomienie sobie nieskończoności cyklu życia i przemijania.

4. Jeździec Apokalipsy

Szklana deska do krojenia Koń w Płomieniach to idealny wybór na 31 października. Czerń łączy się tutaj z płomiennym pomarańczem, a piekielny koń kojarzy się z czterema jeźdźcami Apokalipsy. Trochę z przymrużeniem oka, trochę z fascynacją – piekielny koń z pewnością pobudzi Waszą wyobraźnię, a o to przecież chodzi w Halloween.

5. Magia Iluzji

Szklana deska do krojenia Biały Dym prezentuje się idealnie na Halloween – nie wiadomo co kryje się w jej wnętrzu, całość przesłania gęsty, biały dym. Delikatna, choć przerażająca kompozycja przypomni Wam sceny ze snów i wizji, być może podbije serce jakiejś początkującej czarownicy?

Dlaczego prezentujemy szklane osłony kuchenne? Są wyjątkowe łatwe w utrzymaniu czystości, nie wymagają specjalistycznego montażu, a przy okazji to modny i użyteczny dodatek na każdą okazję. Więcej mrocznych inspiracji znajdziecie w naszej ofercie.

Czytaj także: